Aktuality

22/12/16
Národný salón vín SR víta návštevníkov prichádzajúcich po Dunaji.

Vína Národného salónu vín SR  vítajú návštevníkov Bratislavy, ktorí prichádzajú loďou z Viedne. Na bratislavskom pontóne, kde počas plavebnej sezóny pristávajú lode Twin City Liner vznikol s podporou Bratislavského samosprávneho kraja v reštaurácii Riva priestor, kde sa prezentujú vína aj vinári z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, ktorí boli úspešní v Národnom salóne vín  SR 2016. Hlavná sezóna a prezentácia slovenských vín a vinárov sa plánuje spustiť na jar 2017, ale projekt Vstupná brána z dunajského do vinárskeho regiónu a v rámci neho program degustácií a vybranej ponuky vín je už k dispozícii.

Cieľom projektu je upozorniť prichádzajúcich turistov, ktorých ročne tadeto pripláva viac ako 60 tisíc na slovenské víno a vinárstva, ktoré ponúkajú vína vrátane agroturistiky za vínom do blízkeho malokarpatského regiónu.

Ako povedala výkonná riaditeľka Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska, ktorá za projektom stojí, potrebujeme osloviť priamo turistov, pretože mnohí ani netušia, že Slovensko je vinárskou producentskou krajinou. Aj takýmito projektami chceme upozorniť na vynikajúcu kvalitu slovenských vín a to, že Slovensko je gastronomicky zaujímavou krajinou.  

 

Fotogaléria

« späť na novinky

Facebook